Ośrodek

W zabytkowym parku, na skraju wsi Małecz mieści się dworek, gdzie ostatnie lata życia spędził Andrzej Frycz Modrzewski. Otacza go prawie 9 ha ogrodzonego terenu. Park, stawy, boiska sportowe, basen, krąg ogniskowy, tereny rekreacyjne stwarzają doskonałe warunki wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Park w Małeczu pochodzi z XVI wieku. Jest doskonałym miejscem do prowadzenia zajęć terenowych dla dzieci i młodzieży.

Sąsiedztwo Tomaszowa Mazowieckiego, Spały, Zalewu Sulejowskiego, Arkadii i Nieborowa to okazja realizacji programu turystyczno – krajoznawczego. Blisko do Warszawy (98 km) i Łodzi (52 km).

Zakwaterowanie

Dworek Dworek
W zabytkowym dworku znajduje się 6 pokoi dwuosobowych, 2 pokoje trzyosobowe oraz pokój cztero- i pięcioosobowy.
W każdym pokoju szafa, szafki nocne, lampka, stolik, umywalka. Istnieje możliwość wynajęcia kompletu pościeli.
Istnieje możliwość rezerwacji pokoju również poza sezonem.
Domki campingowe Domki campingowe
Oferujemy nocleg dla 120 osób w domkach campingowych:
– 4 7-osobowe domki (pokoje 2-2-3)
– 4 podwójne domki jednopokojowe (po 6-7 miejsc w każdej części)
– 4 7-osobowe domki jednopokojowe
– 1 domek 6-osobowy (3 pokoje 2-osobowe) z zadaszonym tarasem
W każdym domku szafa, szafki nocne i stół. Istnieje możliwość wynajęcia kompletu pościeli.
Namioty typu '10' i 'NS' Namioty typu '10' i 'NS'
Oferujemy możliwość rozbicia namiotów typu 10 i NS z dostępem do skrzynki z energią elektryczną.
Istnieje możliwość wynajęcia kanadyjek, materacy wojskowych i koców.
Prosimy o kontakt w celu uzyskania informacji nt. rodzaju i liczby dostępnych namiotów.
Pole namiotowe Pole namiotowe
Istnieje możliwość rozbicia własnych namiotów na terenie ośrodka.

Infrastruktura

Pawilon sanitarny Pawilon sanitarny
Na terenie ośrodka znajduję się dwa budynki sanitarne – toalety damskie i męskie oraz natryski.
Ambulatorium Ambulatorium
Na terenie ośrodka znajduje się ambulatorium z gabinetem pielęgniarki oraz izolatką.
Podczas Harcerskiej Akcji Letniej zapewniamy całodobową opiekę pielęgniarki.
Stołówka w budynku Stołówka w budynku
Ośrodek wyposażony jest w murowany budynek stołówki o przepustowości 80 osób.
Istnieje możliwość organizacji dodatkowej stołówki pod namiotem.
Kuchnia w budynku Kuchnia w budynku
Na terenie ośrodka znajduje się murowana, w pełni wyposażona kuchnia.
Istnieje możliwość zamówienia posiłków (4 posiłki dziennie) lub wynajęcia kuchni na czas biwaku.
Parking Parking
Na terenie ośrodka znajduje się bezpłatny parking dla samochodów osobowych.

Infrastruktura sportowo-rekreacyjna

Namioty programowe Namioty programowe
Istnieje możliwość wynajęcia dużych namiotów programowych na potrzeby organizacji różnych przedsięwzięć.
Sala kominkowa Sala kominkowa
Na terenie murowanego dworku znajduje się sala kominkowa, gdzie na wygodnych kanapach i fotelach wygodnie zasiądzie ok. 20 osób aby przy trzasku ognia w zabytkowym kaflowym kominku podsumować wspólnie dzień, spożyć posiłek lub przeprowadzić zajęcia warsztatowe.
Miejsce ogniskowe Miejsce ogniskowe
Na terenie ośrodka znajduje się urokliwe miejsce ogniskowe z miejscami siedzącymi oraz dostępem do drewna.
Istnieje możliwość organizacji ogniska z kiełbaskami, pieczenia podpłomyków lub grilla.
Basen Basen
Ośrodek wyposażony jest w basen dla dzieci z piaszczystą plażą i kurtyną wodną.
Podczas Harcerskiej Akcji Letniej nad bezpieczeństwem korzystających z basenu czuwa ratownik WOPR.
Boisko do piłki nożnej Boisko do piłki nożnej
Na terenie ośrodka wytyczone jest trawiaste boisko do gry w piłkę nożną z dwoma bramkami.
Boisko do piłki siatkowej Boisko do piłki siatkowej
Na terenie ośrodka wytyczone jest piaszczyste boisko do gry w piłkę siatkową.
Ścieżka ekologiczna Tajemniczy Park Ścieżka ekologiczna Tajemniczy Park
Ścieżka ekologiczna umożliwia odbycie podróży po zabytkowym parku znajdującym się na terenie Ośrodka oraz poznanie jego historii i występujących tu gatunków roślin i zwierząt. Ścieżka liczy 9 przystanków, a jej utworzenie było współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Więcej o ścieżce tutaj.
Staw Staw
Na terenie parku znajduje się staw bogaty w faunę i florę.Występ Istnieje możliwość wodowania niewielkich łódek oraz korzystania z drewnianej kei do organizacji zajęć i obrzędów.

Sprzęt, wyposażenie i inne

Wi-Fi Wi-Fi
Na terenie dworku możliwy jest dostęp do Internetu (sieć bezprzewodowa).
Sprzęt nagłośnieniowy Sprzęt nagłośnieniowy
Ośrodek dysponuje sprzętem nagłośnieniowym z możliwością podłączenia własnego komputera.
Projektor Projektor
Ośrodek dysponuje projektorem oraz ekranem umożliwiającym wyświetlanie filmów i prezentacji z własnego komputera.
Sprzęt sportowy Sprzęt sportowy
Ośrodek wyposażony jest w różnorodny sprzęt sportowy: stół do tenisa stołowego, siatka do gry w kometkę, rakiety, piłki do gry w piłkę nożną, siatkówkę, piłki lekarskie, pachołki, ringo, skakanki, hula-hop, skrzynki, mega-kręgle, mega-twister, łuki i tarcze.
Sprzęt eventowy Sprzęt eventowy
Ośrodek jest doskonale przygotowany na organizację dużych wydarzeń jak zloty, festyny, urodziny czy wesela. Posiadamy dużą ilość ław i ławek barowych, stołów i krzeseł ogrodowych, altanek i namiotów. Na wyposażeniu mamy taki sprzęt jak warnik, frytkownica, naleśnikarka, 2 duże grille, stół do pieczenia podpłomyków nad ogniem oraz inne.
Inne Inne
Jeśli na powyższej liście nie znalazłeś tego czego szukasz – napisz do nas i zapytaj.

Okoliczne atrakcje

Bezpośrednie sąsiedztwo Ośrodka:

• piękny, obszerny kompleks leśny przylegający do Ośrodka
  • zabytkowa kapliczka, w której odprawiane są harcerskie msze polowe
  • pozostałości bunkrów z czasów II wojny światowej w okolicznym lesie

Okolice:

• kompleks bunkrów „Konewka” i „Jeleń”
  • Zalew Sulejowski (możliwość rejsu, skorzystania z kąpieliska)
  • Sulejowski Park Krajobrazowy
  • Park Linowy w Spale
  • Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach
  • Rezerwat „Niebieskie Źródła”