Wakacyjny biwak harcersko-zuchowy

Jak harcerze z Hufca ZHP Pabianice spędzili te wakacje? Oczywiście zorganizowali biwak w naszym ośrodku w Małczu. Odbył się on w dniach 26 – 31 lipca. Wzięły w nim udział zuchy z 112 PGZ „Podniebni Odkrywcy”, 114 PWGZ „Młodzi Piraci”, 118 PWGZ „Króliczki Morskie”, 144 PGZ „Cztery Żywioły”, 179 PGZ „Wilczęta” i 196 PGZ „Łowcy Przygód” oraz harcerze z „44 PDH Ignis”.

Tematyką biwaku dla dwóch młodszych grup były przygody Scoobie-Doo. Wszyscy mieli okazję wcielić się w detektywów i ruszyć na poszukiwanie kolejnych przestępców, chcących zakłócać małecki spokój. Przez sześć dni uczestnicy biwaku rozwiązywali zagadkę nagłego pojawienia się duchów, a przede wszystkim dobrze bawili się na świeżym powietrzu wśród przyjaciół.

W tym samym czasie starsi harcerze przenieśli się do lat 80-tych, które odkryły przed nimi swoje liczne sekrety, ukazując magię teleturniejów i kultowych przebojów z tamtego okresu.

Dobra pogoda dopisywała, dlatego nie mogło również zabraknąć wielu zabawach na świeżym powietrzu: dyskotek, bitew na wodne balony i aktywności sportowej, na przykład zbijaka. Ponadto zostały zorganizowane Harcerski oraz Zuchowy Bieg Terenowy, które sprawdziły wiedzę uczestników biwaku w praktyce.

Oprócz aktywnego spędzania czasu, na niektóre z dzieci czekały też niespodzianki. Zuchy złożyły Obietnicę Zuchową, zaś harcerze Przyrzeczenie Harcerskie. Na pewno dla wszystkich biwak był czasem rozwijającym, nie tylko na harcerskiej ścieżce, ale przede wszystkim w codziennym życiu. Nowe przyjaźnie, niezapomniane przygody i wspaniałe wspomnienia to właśnie to, co uczestnicy biwaku zyskali w ciągu tych kilku dni.