Małecki Hogwart

W pierwszy weekend października 2020 roku w naszym ośrodku w Małczu odbył się biwak 144 PGZ „Cztery Żywioły” i 44 PDH „Ignis”. Zaprzyjaźnione jednostki świętowały swoje urodziny w stylu „Harrego Pottera”.

Biwak „Incendi” rozpoczął się jeszcze przed przyjazdem do Małcza, kiedy każdy jego uczestnik znalazł w swojej skrzynce pocztowej zaadresowany list ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie informujący o przyjęciu go do szkoły. Już w piątek 2 października wszyscy adepci magii zjawili się w małeckim dworku. Wieczór zaczął się zakwaterowaniem w pokojach i prawdziwą ucztą w wielkiej sali. Następnie nadszedł długo wyczekujący moment, czyli ceremonia przydziału. Dzięki Tiarze wszyscy harcerze i zuchy zostali przydzieleni do odpowiednich domów w Hogwarcie.

Kolejny dzień był pełen wrażeń. Dzieci mogły wziąć udział w takich lekcjach jak: obrona przed czarną magią, eliksiry, zielarstwo oraz opieka nad magicznymi zwierzętami. Wieczorem odbył się wielki magiczny bal, a zaraz po nim na uczestników biwaku czekała niespodzianka! Z okazji 11 urodzin 44 PDG „Ignis” i 8 urodzin 144 PGZ „4 Żywioły”, upieczono dwa torty. Tym sposobem zakończono udaną i aktywną sobotę. Z kolei w niedzielę jednostki stoczyły wielki turniej quidditcha.

Oprócz trzech dni spędzonych w świecie magii, wybuchających eliksirów i hucznych uczt, na zuchy i harcerzy czekało wiele innych niespodzianek. Odbyły się Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zuchowa. Oprócz tego kilku uczestników biwaku otrzymało plakietki drużyny i barwy gromady, zaś w ostatnią noc odbyło się przekazanie najstarszych zuchów do drużyny harcerskiej. Nowi harcerze zostali powitani ciepło i serdecznie przez starszych kolegów.

Biwak „Incendi” był dobrze spędzonym czasem. Magiczną atmosferę tworzyli przede wszystkim uczestnicy, dobrze się bawiąc na świeżym powietrzu, zawiązując nowe przyjaźnie i ucząc się czarodziejskich umiejętności. Wspomnienia z biwaku z pewnością pozostaną na długo w pamięci.