Veni Vidi Vici – meta zuchowa 2018

W weekend 8-10 czerwca gromady z naszego hufca wcieliły się w mieszkańców wybranej przez siebie prowincji i wzięły udział w rywalizacji rodem ze Starożytnego Rzymu. Każdy mógł się sprawdzić swoje umiejętności w rozmaitych konkurencjach m.in. budowaniu zamków z masy solnej, skakaniu na dmuchańcach, wyścigach rydwanów, przeciąganiu liny czy Zuchowym Biegu Terenowym.

Wiele osób przy ognisku złożyło przy ognisku Obietnicę zuchową, otrzymało gwiazdki lub barwy gromady. Zuchy kibicowały również swojej kadrze podczas potyczek drużynowych i przybocznych. Złoty laur olimpijski oraz tytuł najlepszej gromady biwaku „Veni, Vidi, Vici” udało się wywalczyć 113 PWGZ Czarne Perełki.

W czasie wyjazdu został także podsumowany miniony rok harcerski. Druhna namiestnik  phm. Milena Myszkiewicz wręczyła każdej gromadzie miano odpowiadające jej dotychczasowej  pracy. Po złoto udało się sięgnąć dwóm jednostkom- 196 PGZ Łowcy Przygód oraz 179 PGZ Wilczęta.

Magdalena Pękala