Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego – zagłosuj na projekt ETM20

Ilustracja

W służbie pamięci – legenda Frycza Modrzewskiego” – rajd pieszy i piknik – to tytuł zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

W opisie zadania czytamy:

Projekt zakłada organizację jednodniowego rajdu pieszego śladami A. F. Modrzewskiego dla 100 osób na terenie wsi Małecz (w gminie Lubochnia) i w jej bezpośrednich okolicach. Podczas rajdu promowana będzie postać A. F. Modrzewskiego, wybitnego polskiego pisarza renesansu, zaznajomienie z dziełami pisarza, w szczególności zaś z dziełem „O poprawie Rzeczpospolitej”. Życiorys pisarza jest ściśle związany z regionem małeckim, a jego legenda powinna być pielęgnowana wśród społeczności lokalnej. Ponadto podczas rajdu uczestnicy będą mieli okazję poznać historię wsi, zabytkowego dworu i parku oraz walory przyrodnicze i kulinarne regionu.

Historia dworu i parku, gdzie mieści się nasz ośrodek jest ściśle związana z postacią Andrzeja Frycza Modrzewskiego i czujemy się po części odpowiedzialni za angażowanie się w lokalne inicjatywy upamiętniające tę postać. W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu tomaszowskiego do oddania głosu na projekt nr ETM20.

Możemy również dostarczyć / odebrać od Państwa kartę do głosowania i w Państwa imieniu przekazać ją do jednego z punktów. Głosy można oddawać tylko do 30 czerwca. Jeden mieszkaniec może oddać wyłącznie jeden głos.